biopsia 27.02.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Miks kolm päeva enne biopsia tegemist ei tohi olla vahekorras. Kas spermatosoidid muudavad tulemust või mehaaniline hõõrumine. Ja kui kaua peale biopsiat ei tohi olla vahekorras?

Tänud

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kahjuks jätsite kirjutamata oma vanuse, diagnoosi ja biopsia teostamise põhjuse.
Nii karme käske ei pea kindlasti alati jagama, küll aga mõningatel juhtudel on veritsuse oht või kontaktveritsus: rippuvad polüübid, suured kondüloomid, suured haavandid jm.
Arvan, et ei ole väga delikaatne minna operatsioonile, kui on väga tuntav, et vahekord oli äsja. Enamik anekdoote on ka ju elust enesest.
Peale biopsist ei ole soovitav olla vahekorras seni, kuni kestab veresegune voolus. Kui ikka väga vaja on, siis kondoomiga vahekorrad on alati ohutumad.
Kahju, et Teid raviarst ei nõustanud, ta teab ju Teie täpset diagnoosi.
Soovitan juurde lugeda haiglate kodulehekülgedelt informatsioone ambulatoorsete operatsioonide kohta.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt