orgasmi saamine 10.12.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Austatud dr. Litter!

Mul on Teile küsimus, millele olen korduvalt mõelnud seoses orgasmi saamisega vahekorras

Olen 22 aastane, oma noormehega (kes on 22) koos olnud neli aastat ja üldiselt rahul

seksuaaleluga. Küsimus on järgmine: saavutan orgasmi vaid misjonäriasendis, teistes

poosides see ei ole õnnestunud ja seega pole ka motivatsiooni teisi poose eriti proovida.

Loomulikult tahaksin väga ka teistes poosides orgasmini jõuda, aga mulle tundub nagu

midagi jääb puudu. Kas see tähendab, et saan kliitoriorgasmi, et see õnnestub vaid misjonäripoosis?

Mida Teie soovitaksite? Kas küsimus on minu füsioloogilises eripäras või ei ole me piisavalt

üritanud?

Veel üks küsimus: nimelt tegin läbi antibiootikumikuuri nädal tagasi ja samal ajal tekkis sügelus

ja valu tupe eesosas, vahekord oli ebamugav seetõttu. Kas see võib oll tingitud antibiootikumidest, sest ka partner

võttis neid samal ajal (me ei ravinud suguhaigust, vaid külmetushaigust).?

Kas pean kindlasti arsti juurde minema või läheb see ise üle? Kas noormees peab ka

arsti juurde minema?Varem pole mul selliseid kaebusi olnud.

Teid ette tänades

Muretseja

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere!

Hinnake seda, et olete osanud saavutada orgasmi. Vahete-vahel ei ole see nii. Patsiendid, kaevates selgusetuid alakõhuvalusid aastaid, spetsialistidega konsulteerides saavad teada, et mõningate alakõhuvalude põhjus on ilma orgasmideta suguelu.

Soovitan rääkida partneriga oma ootustest. Kindlasti õppida, lugeda, katsetada, suhtuda vahekorda loominguliselt ja fantaasiatega. Iga inimene on eripärane, seetõttu püsiva partneriga on kergem koos areneda.

Tõenäoliselt on tegemist antibiootikumide kõrvaltoime- tupeseene ägenemisega. Kui kaebused süvenevad, peaksite tulema/minema naistearsti juurde. Peale diagnoosi täpsustamist on võimalik määrata ravi (ka partnerile). Ravimid on retseptiravimid.

Teile tervist ja fantaasiaid soovides,

naistearst G.Litter.