Rasedus ja ravimid 03.02.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.Minu tütar käis detsembri lõpus günekoloogil Tallinnas -probleemiks tupeseen.Ta kahtlustas rasedust ,kuid seda arst siiski eitas ja kirjutas raviks rohu nimega flukonasool.Seda ta siis ühe tableti ka võttis.Kui ta oma praeguses elukohas läks günekoloogile,selgus siiski, et ta on lapseootel.Oli seda juba kolmandat nädalat rohu võtmise ajal.Kas Teie arvates võib see ravim kuidagi halvasti mõjuda lootele või põhjustada sootuks raseduse katkemist?Ette tänades Tiina.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Flukonazoli ei tohi võtta rasedsue ajal. kuid kui ta võttis ühe tableti, siis suure tõenäosusega midagi sellest pole. Selle preparaadi kasutamisel on leitud ,et lootel võivad tekkida väärarengud.Dr kadastik