Tupetsüst 08.12.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Peale teise lapse sündi 1.5 kuu pärast kontrolli minnes selgus ,et on tekkinud nii hernetera suurune tsüstike.Seda polnud enne sünnitust.Millest need nii äkki tekivad?Kas see võib olla seotud sünnituse käigus tekkinud rebenditega?Mina ise ega mu abikaasa ei tundnud midagi.Kuidas neid eemaldatakse?On see ikka valutu?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Jääb ebaselgeks kuhu see tsüst tekkis, kas välisgenitaalide piirkonda või munasarjale. Kui on munasarjas, siis selline tsüst on ohutu ja on tingitud hormonaalsest omapärast peale sünnitust. Ka mujal hernetera suurust moodustist peab jälgima.