viljatus 16.01.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,minu nimi on Jelena.30 aastad vana.Kahjuks ma ei saa rasestuda juba 3 aastad.Kaks aastad tagasi mulle tehti laporaskoopiat,eemaldati mõlematest munasarjadest dermoid tsüstid,tehti ka emakakaela konisatsioon.Minu arst soovitas et kõige parem minu juhul teha ECO.Nüüd hakkasime tegema[süstisin sol.Diphereline 3.75mg,peale seda sol.Follitropin alfa125...225 RÜ]Aga eile tehti ultraheli ja arst avastas.et munasarjades tekkis ainult 2 foliikulid .seda on vähe ja pakkus, kas katkestada ravi ja teha uuesti 4 kuud hiljem,või teha veel 5päeva süstid ,kui tekkib rohkem follikuleid.Mina otsustasin et teeme edasi. Mul on tunne et mul on hormonaalsed probleemid.sest umbes 3 aastad päevad algavad väga imelikult,2-3 päeva enne natuke veritseb,siis algavad normaalsed päevad ja kestavad natuke pikkema aega.Kui räägin arstidele sellest,keegi ei saa vastada või uurida seda asja.Siis ma ei tea kas mull üldse tekkib ovulatsioon?Võib olla minu juhul saab ravida viljatuse mingi teisel viisil,teha põhjalikuma uuringu?Tahan teada teie arvamust,soovitage kuhu võib pöörduda,või arsti,ma elan Tallinnas.Aitäh vastuse eest.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,Jelena! 30 aastane patsient on noor ja seetõttu me soovitaks Teil ka kõigepealt hormonaalsed uuringud ära teha.Nüüd loomulikult peab ära ootama kui palju folliikuleid peale jätkusüste lisandus.Kui tulemus on negatiivne,võite tulla ka minu vastuvõtule.See vahemaa Tallinnast Tartusse ei olegi nii pikk.Võtan vastu Puusepa 1a,tel.7319267 ja Elite erakliinikus Sangla 63,tel 7409930.Kui probleemile on lahendus leitud,võib ju edasine ravi Tallinnas jätkata.Edu soovides,Maie Väli