Gynocaps 14.01.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Olen 26.a. vana noor naine, mittesünnitanud, abielus, aborte ega rasedust pole olnud.
Nagu Te kindlasti teate, käsimüügiturule on tulnud uued vaginaalsed kapslid nimega Gynocaps tupe mikrofloora tasakaalustamiseks. Kuna mul on olnud just äsja tupeseene ägenemine, otsustasin ma neid proovida. Kasutan need 2 korda päevas tupesiseselt, täna on juba viies päev. Seoses sellega on tekkinud mitu küsimust. Minul on alanud rohked kollased eritised tupest (kohe peale kapslite kasutamise algust). Eritise värv on tumekollane ja konsistents on tihke. Kas eritub osa preparaadist ja kas see on normaalne? Kas ma tegin õigesti, et kasutan need kapslid praegu? Kas neid saab edaspidi ka profülaktikaks kasutada?
Mul on ka teine mure. Ma tunnen ebamugavustunde parema kaenla all. Palpeerisin seal koos mehega ja ei leidnud mingit moodustist. Olen ka veel noor mittesünniatnud naine ja kahtlen, et mul võib mingi tõsine asi olla, aga igaks juhuks võiks võib olla mammograafiat teha? Kas Te soovitaksite seda mul teha ja mis menstruaaltsükli päeval peab seda tegema?
Ette tänades, Olga

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Olga!
Ravimfirma Orion Pharma ei ole naistearstidele neid tupekuulikesi või kapsleid? veel tutvustanud. Googlist selgub, et tupekapsel sisaldab naturaalseid piimhappebakteried ehk Döderleini kepikesi.
Näidustuseks oleks eelkõige bakteriaalne vaginoos.
Tupeseene puhul on kasutamine vaieldav. Tupeseene puhul on olemas käsimüügis Klotrimasool kreem.
Kui Teil on kaebused, siis broneerige aeg naistearstile.

Teise probleemiga pöörduge esmalt perearstile, kes uurib ja suure tõenäosusega määrab kliinilise vere analüüsi, et täpsustada põletikud ja lümfisõlmede põletikud.
Siis võiksite ise enda rahustuseks pöörduda OÜ Mammograaf www.mammograaf.ee menstruaaltsükli 5.-15. päeval uuringuteks radioloogile omal soovil. Sünnitamata naistele tehakse vaid läbivaatus ja rinnanäärmete ultraheliuuring. Paluge ise tasudes vastustest 3 koopiat: üks Teile, üks naistearstile, üks perearstile.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt