punetus 14.01.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Tänan vastuse eest. Sain omale aja naistearsti juurde, kuid hiljem meenus, et täpselt samal päeval peaks menstruatsioon algama. Kas menstruatsiooni ajal saan minna naistearsti juurde (või siis menstruatsiooni esimesel päeval)? Kas siis on võimalik analüüse teha?
Tiia

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Tiia!
Kindlasti minge kohale. Arst otsustab, kas analüüsid on vajalikud ja millal neid võtta. Põletike analüüse menstruatsioon ei sega; otse vastupidi, menstruatsiooni ajal ja raseduse ajal on mõningaid "varjatud" nakkusi kergem avastada.
PAP testi ei ole soovitatav võtta m-i ajal, aga ei ole ka keelatud, kui on eriline vajadus.
Nõustada saab patsienti vastuvõtul alati.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt