Operatsioon ja päevad. 06.01.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mure siis selline ,et neljapäeval pean minema emakamüoomi operatsioonile,kuid mul jäid eelmine kuu üldse päevad vahele ja hakkasid täna s.o pühapäeval.Oma arstile pean minema kolmapäeval ja siis ka haiglasse,kuid enne seda pidi arst mind eelnevalt veel ultraheliga üle vaatama.Päevad kestavad mul reeglina 5 päeva s.t. opi päev on mul viies päev s.t määrib siis üsna vähe.Kas see takistab nüüd operatsiooni tegemist ja ultraheli?Oma arstiga ma ühendust ei saa ,sest ta on praegu puhkusel ja tööle tuleb alles kolmapäeval,mil ma tema juurde ka lähen päev enne oppi.Teid ette tänades Tiina

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Tiina!
Unustasite kirjutada oma vanuse ja põhjuse, miks on vajalik uus ultraheli uuring? Ultraheli uuringut menstruatsiooni lõpp ei sega.
Kas plaanis on emaka keha eemaldamine koos emaka müoomiga või ainult müoomi sõlmede eemaldamine säilitades emaka keha?
Reeglina plaanilisi operatsioone menstruatsiooni ajal ei teostata. Põhjuseks on liigne verekaotus ja võimalik endomeetriumi koe levik ehk endometrioosi levik kirurgiliste manipulatsioonide tagajärjel.
Kuid, see ei ole nii absoluutne: kui on verejooks või muu erakorraline või vältimatu olukord, siis opereeritakse ikka.
Kui Teie hemoglobiini väärtused on alla 110, siis on lõikus näidustatud kiiresti, sest järgmise menstruatsiooniga kaotate tõenäoliselt rohkem verd, mis süvendab aneemiat ehk kehvveresust enam kui operatsioon.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt
P.S. Kui soovite täpsemat vastust, siis vastake olulistele küsimustele minu töömeilile, lisage oma isikukood ja haigla, kuhu lähete lõikusele. Vaadake opearstiooni saatekirjalt rahvusvahelised haiguste klassifikatsiooni koodid ja kirjutage need samuti.