sügelus suguorganites 02.01.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Olen 26-aastane naine, abielus, lapsi pole ja rasedusi ega aborte ple kunagi olnud. Minul on vaid üks seksualpartner ja minu abkaasal ka. Olen märkanud, et juba kolmandat päeva sügelevad mul sugumokad ja natuke kipitavad ka. Sksida on ka ebameeldiv, sest seksi ajal ka sees sügeleb. Olen käinud reisil Londonis ja peale seda hakkasin tundma need nähud. Äkki sain sealt vannitoast midagi endale või see on muuga seotud. Palun aidake. Mida ma peaksin tegema? Äkki saab kuidagi ilma arsti minekuta hakkama saama?
Tänan Teid. Olga

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Olga!
Suure tõenäosusega on tegemist tupeseene ägenemisega.
Soovitused:
-ostke apteegist intiimpesugeel Lactacyd ja kasutage seda koos partneriga 2x ööpäevas
-apteegi käsimüügis on Klotrimasool kreem, määrige kreemi 2x ööpäevas kuni kaebuste kadumiseni
-ärge kasutage tupetampoone ja pesukaitseid iga päev, kasutage puuvillast pesu ja pesukaitsed ostke looduspere poest menstruatsiooni ajaks
-kontrollige perearstil veresuhkur
-märkige menstruatsioonide 1. päevad ja lugege menstruaaltsüklite pikkused
-otsustage, kas soovite rasestuda ja sünnitada või rasedusest hoiduda
-kui kaebused nädalaga vaatamata käsimüügi ravimitele ei möödu, siis broneerige aeg naistearstile
-tegemist võib olla ka lateksi allergiaga, kui kasutate kondoome
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt