suur mure 29.12.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 21 aastane naine, pole veel kordagi günekoloogi juures käinud ja eks siis nüüd ole viimane aeg. Sooviksin enne selgust saada, kas on põhjust väga muretseda kui mul on alakõhu valud, ka nagu oleks gaasid alakõhus, mis on eriti kummaline, see on pigem korin ja tekitab vaid häält, erilist ebamugavustunnet ei ole. Ka pimesool on õrnalt ja hooti tugevamalt end tunda andnud ehk on asi hoopis selles? Need sümptomid ilmnesid pärast pooleaastast rasket füüsilise töö tegemist, nüüdseks olen sealt lahkunud. Voolus on eriti intensiivseks muutunud, selline paks valge ja vahest ka pruunikas, sellel on ka halb lõhn. Seksuaaleluga pole veel algust teinud. Ei tea millest see kõik tingitud on, pesen end ju korrapäraselt vahest isegi liiga tihti. Kindel saan vaid selles olla, et naistearsti külastusega olen liiga venitanud, selle vea parandan, kuid ei tea kas sellest enam kasugi on.
ette tänades ,Tiina

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Tiina!
Teie mure ei olegi väga suur.
Kuna Te pole vahekorras olnud, siis ei olegi günekoloogi külastusega kiiret.
Soovitan pöörduda esmalt oma perearstile. Kindlasti peab ka tema vajalikuks uuringuid: kliinilise vere analüüs, veresuhkru analüüs, uriini analüüs.
Võimalik, et vajate nõustamist õige toitumise osas.
Enne suguelu algust on soovitav pöörduda noorte nõustamise kabinetti, www.amor.ee. Teid nõustatakse ilma günekoloogilise läbivaatuseta.
Kindlasti pidage menstruatsiooni kalendrit. Märkige üle menstruatsioonide 1. päevad ja lugege menstruaaltsüklite pikkused.
Kui olete astunud vahekorda, siis peale seda broneerige aeg naistearstile. Siis saab Teid vaadata günekoloogilise peegliga ja võtta vajalikud analüüsid.
Intiimpesuks kasutage apteegi intiimpesugeeli 2x ööpäevas, ärge kasutage tupetampoone, vahetage iga päev aluspükse, pesukaitsed ostke looduspere poest ja kasutage neid ainult menstruatsiooni ajal.
Tegelge korrapärase kehakultuuriga, eriti hea oleks nende kaebuste puhul vesivõimlemine.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt