rasedus ja tupeseen 23.12.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere... Olen kolmandat kuud rase ja mind vaevab tupeseen. Tahtsin lihtsalt teada,et kas Femigel on rasedatele ohtlik. Farmatseut ütles mulle,et selles geelis ei ole loodet kahjustavaid aineid ja seda võib ka raseduse ajal kasutada,infolehes on küll kirjutatud,et rasedatele mitte soovitav..aga see pidi olema ainult selle rohu pakendi pärast et see tuub on liiga pika otsaga ja see võib emakakaelale viga teha kui liiga sügavale sisse panna..muud kahjulikust ei ole...Kas see on tõsi?Oma arsti juurde ma lähipäevadel ei pääse ja ämmaemand on mul 28.dets.Kas saaksite aidata? Tänan.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Raseduse ajal on hormoonide tase organismis muutunud ja tupeseen esineb väga sageli.Femigeli võib tarvitada ja soovitan teha tupeloputusi söögisooda lahusega ( 1teelusikatäis söögisoodat ühe klaasi sooja keedetud vee kohta ).Ka Klotrimasoolsalviga võib suguelundeid määrida,kui sügelemine muutub väga piinavaks.Ka seda saab apteegi käsimüügist.Edu soovides,Maie Väli