Postinori järelmõju? 06.12.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Oktoobri alguses võtsin Postinori (2 tabletti, esimese 48 h pärast ja teise 12h möödudes). Päevad oleksid pidanud algama 4 päeva pärast (tsükli pikkus 35-40 päeva), aga algasid 8 päeva pärast. Veritsust või muid kõrvalmõjusid ei tekkinud. 28 päeva pärast tsükli algust (novembri alguses) tekkis mentstruatsiooni-taoline voolus (kestis 8 päeva, voolus tumepruun, tükiline, aga eritis väga vähene) ja 21 päeva pärast selle algust uuesti samasugune. Naistearst määras Clotrimazol tupetabletid (öeldes et tegemist on seenega). Pärast nende tarvitamise alustamist 2 päeva eest on voolus muutunud vedelamaks ja helepunaseks. Tavaliselt seenele viitavaid sümptomeid (sügelus, kipitus) ei esinenud. Kas on siis tegemist seenega või on võimalik, et Postinor põhjustab selliseid tsüklihäireid? Kuidas Clotrimazol toimib, kas tuleb läbida kogu 6 tabletiga kuur? Ette tänades: Krista

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere Krista!

Postinor põhjustab tõesti menstr.tsükli häireid. Seetõttu tulebki Postinori kasutada vaid - hädaabi - tabletina. Ei oleks õige Postinori ette planeerida.

Märkige menstruatsioonide 1. päevad ja lugege m.tsükli pikkused. Kahtluse püsimisel rasedusele tehke hommikusest uriinist rasedustest. Normaalsed on m.tsüklid 21-35 päeva. 36. päeva hommikusest uriinist tuleb kindlasti teha rasedustest ja mõlemi vastuse puhul pöörduda naistearsti poole. Konsulteerige ka Teile parima soovimatust rasedusest hoidumise meetodi suhtes.

Arukas on 6 tupetabletti ära kasutada. Lokaalne tupe ravi ei põhjusta m.tsükli häireid.

Naistearst G.Litter