Jälle basaalist... 03.12.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Käisin siin naistearsti juures, sest 1,5 aastat oleme abikaasaga tulutult last proovinud saada, kuid ei midagi...
Võeti kõiksugu analüüsid - suguhaigustest põletikeni välja. Tulemused puhtad (2002 põdenud gonorröad).
Anti "koduülesanne" basaali mõõta ja mees androloogi juurde saata.
OK mõõdan basaali, kuid tahaks sellest asjast ka nati aru saada. Menses algas 16.11. temp 36,8 püsis kuni 26-ndani. (11päeva) 27-ndal langes see 36,5 -le, misjärel järgmisel päeval tõusis jälle 36,8-le. Laupäevast ehk siis 01.12 - ndast on temperatuur aga 37.1 (reedel oli 36,9) ja püsib. Tsükkel on korrapärane nii 27-29 päeva.
Siit ka minu küsimus - olles uurinud igasugu kodu- ja välismaist kirjandust räägitakse alati vajalikust 0,4 kraadisest tõusust, kuid mitte kusagil ei mainita, et kas see peaks siis nüüd toimuma ühe ööpäeva jooksul või toimub ov. ka siis kui temperatur tõuseb mitme päeva jooksul?
Häda lihtsalt selles, et hetkel lohutaks isegi õlekõrs ehk siis teadmine, et ov. ikkagi toimub...
Tänades
Kristi

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,Kristi! Ovulatsioon toimubki ja täiesti nõuetekohaselt.Isegi see,et peale esimest tõusu on järgmisel päeval langus on ideaalne.Edu soovides,Maie Väli