Päevad peale imetamist 30.11.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Lõpetasin lapsele 8-st kuust rinna andmise. Nüüd on möödas juba 2 kuud, kuid päevad ei ole alanud. Kuna viimasel nädalal on kõhus kuidagi imelik (korra oli nagu päevade valu, aga muidu äkiliste liigutuste korral hakkab pistma). Tegin igaks juhuks ka testi, mis oli negatiivne. Cerazette tablette ma enam ei võta ning uutega pole alustanud. Kas peaksin muretsema või võib tsükli algus veel pikalt aega võtta?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Reeglina menses siiski taastub ühe kuu möödudes peale rinnaga toitmise lõpetamist. Soovitaks ikkagi kontrollida raseduse suhtes. Pöördugea naistearsti poole.DR Kadastik