ovulatsioon ja rasestumine 14.11.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 33a kolme aastase lapse ema. Nüüd oleks soov jääda uuesti rasedaks, kuid seni pole see õnnestunud. Nimelt võtsin eelnevalt 3a Logest tbl., nende võtmise lõpetasin mai kuus ning nüüd senini (novembrini, möödas 6 kuud) ei ole ikka rasedaks jäänud. Tegin ka ovulatsiooniteste, mis näitasid, et kõik toimib. Küsin igaks juhuks üle, kui tsükkel on 26-27 päeva, siis millal on ikkagi õige ovulatsiooni ja rasestumise aeg? Alguses, kui tbl. lõpetasin oli ainult pruunilt määrivad päevad kuid nüüdseks on juba "punased päevad" ning 4 päeva pikad. Kas põhjust muretseda ning panna arstile aeg uuringuteks või on veel lihtsalt taastumise aeg ning ovul. arvutamisega valesti?
Tänud juba ette!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Teil ei ole küll veel põhjust muretsemiseks.Peale pillide ärajätmist on sageli m.tsükli peetus,rääkimata ovulatsioonist.Kui m.tsükkel on 26-27 päeva,siis ostke BIOCARD ovulatsioonitestid ja mõõtke m.tsükli 11-15 päeva hommikul hommikuses uriinis ovulatsiooni ehk siis triipude teket.Reegli järgi peaks ilmuma 2 triipu m.tsükli 13.päeval.Edu soovides,Maie Väli