pillidest loobumine 13.11.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere,
selline küsimus: Olen 5 aastat võtnud Loette tablette ja nüüd sooviks võtmisest loobuda. Kas tablettide ärajätmiselt tekib soovimatuid enestunde probleeme? Need 7 päeva, mis võtmise ajal vahepeal vahe on- nendel päevadel valutab alati pea ja väga tugevalt. Nii kui esimese tableti võtnud olen- järgmisest päevast peavalu kaob. Teine probleem on mul südame rütmihäiretega ja kiire pulsiga. Kas hormoonidest loobumine võimendab ka seda probleemi?
tänud.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Unustasite märkida oma vanuse ja seda, kas suitsetate.
Antibeebipillides Loette on alati olnud 28 tabletti, millest viimased 7 on toimeainevabad, pille võetakse ilma vahedeta skeemi 28+28 järgi.
Võimatu on ennustada, mis juhtub, kui lõpetate antibeebipillid.
Proovige.
Otsustage, kas soovite rasedusest hoiduda või soovite rasestuda ja sünnitada.
Soovimatust rasedusest hoidumiseks on palju kaasaegseid vahendeid.
Peavalude kohta saate juurde lugeda www.peavalu.ee ja pöörduda eriarsti-asjatundja poole.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt