Punn suguelundil 12.11.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, olen korra juba Teie abi küsinud ja kahjuks pean jälle Teie poole pöörduma. Kaks nädalat tagasi algas jant pihta: kõigepealt tursusid üles mul väiksed häbememokad ja arst kirjutas 3 küünalt seene vastu. Läksin nädala pärast jälle uuesti arsti juurde, kuna suguelunditel tekkis väga põletav tunne, siis kirjutati üks tablett(150 mg), mis pidi aitama seene vastu ja arst avastas ka mädapunnikese, mis arvatavasti oli põletava tunde aluseks. Arst kirjutas ka salvi, mis pidi mädapunnikese kaotamisele kaasa aitama. Nädal läks ja punnike muutus aina valulikumaks, läksin arsti juurde ja ütles, et äkki tegu herpesega(vahekorras ei ole ma olnud), kuid nüüd juba mitu päeva(3) olen tablette võtnud ja ei midagi. Arvan, et herpest mul olla vist küll ei saa, mul ainult üks punnike(pehme,väikse sõrme suurune). Olen juba lootuse kaotanud ja juba kogu oma varanduse välja käinud. Hakkan kahltustama, et äkki on tegu kasvajaga? Äkki oskate aidata, sest see probleem tekitab mulle valu ja kohe varsti peaks algama mul päevad ja ma ei kujuta ette, mis siis veel sellest punnist saab! Samuti on mul ikka veel ka valgevoolus ehk seen!

Kõike parimat loote,

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Unustasite kirjutada oma vanuse!
Loen Teie kirjast, et "vahekorras ei ole ma olnud". Siis ei ole alust kahtlustada ka suguhaigusi.
Tegemist võib olla ägeda bartoliniidiga kas siis vasakul või paremal. See on suure häbememoka sisepinnal näärme juha piirkonnas olev mädapõletik, mis on väga valus. Abtsessi tekkimisel tuleb mädakolle avada narkoosis.
Selliste kaebuste puhul soovitan pöörduda haigla valvegünekoloogile. Eelnevalt ärge sööge vähemalt 6 tundi ja ärge jooge vähemalt 4 tundi.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt