Sügelus ja paistetus tupes 25.10.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 20-ndates ja olin kaitsevahediteta vahekorras 2 nadalat tagasi.
Paar päeva tagasi tundsin sügelust tupes ja tupepiirkond läks paiste. Nüüd tunnen kipitust ja tihti ka ohtrat sügelust millele lisandus mädaline (tükkis) tupe eritis. Ka oli hästi väike veritsus. Tupepiirkond on paistes. Olen mures, et mul on põletik või isegi tõsisem haigus ja, et see on tingitud kaitseta vahekorrast. Pesen ennast seebiga mis on tupe mikroflooraga kooskõlas ja usun, et see ei saa olla põhjuseks. Või on ka võimalik, et see on tingitud stressist ja toitumisest.
Rasestumisvastaseid tablette ma ei võta.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Suure tõenäosusega on tegemist tupe seenpõletikuga. Olukorda saate leevendada apteegi käsimüügipreparaatidega:
-apteegi intiimpesugeel, mida kasutage koos partneriga 2x ööpäevas
-Klotrimasool kreem, mida määrige 2x ööpäevas koos partneriga peale pesemist välisgenitaalide limaskestadele, mõnedele patsientidele sobib määrida kreemi enne vahekorda, mõnedele sobib määrida peale vahekorda, proovige, kuidas kiiremini kaebused vähenevad.
Kui kaebused nädalaga ei kao, tuleb pöörduda naistearstile diagnoosi täpsustamiseks ja retseptiravimite väljastamiseks.
-kui kahtlustate suguhaigusi, siis tuleb broneerida plaaniline aeg naistearstile ja teha uuringud vähemalt urogenitaalsele klamüdioosile ja gonorröale, sest need põhjustavad ravimata jätmisel viljatust
-stressist ja (ala)toitumisest on põhjustatud enamike haiguste ägenemised, kuid seda on võimalik muuta.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt