valge voolus 20.10.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul on olnud juba pool aastat kindel partner ja enne ei ole sellist asja olnud. Viimasel nädalal on tupes imelik lõhnata valge lima ja sügeleb ja kipitab väga. urineerimisel kipitab veel eriti palju. kas see on valge voolus? ja mida ma edasi peaks tegema?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Tundub,et Teil on tegemist tupeseenega.See ei ole suguhaigus,põhjuseks tavaliselt antibiootikumide kasutamine,rasestumisvastased tabletid ning kemikaalide üleliigne kasutamine intiimhügieenis.Soovitan Teil osta apteegist käsimüügiletist Klotrimasoolkreemi 1% ja määrida paar korda päevas seda suguelunditele.Ööseks võib tavaline tupetampoon selle kreemiga üle tõmmata ja terveks ööks tuppe jätta,Ka partner võiks enne suguühet sugutiotsa kreemiga määrida.Suguelundite pesemiseks kasutaga intiimpesuvahendit Dercoma Femme.Edu soovides,Maie Väli