Tsüstid munasarjas 27.09.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Olen 27 aastane ja mul pole siiani regulaarselt käinud päevi. Arst ütles, et munasarjas on tsüstid ja määras mulle rasestumisvastased tabletid, millega läks asi paika. Lõpetasin 2 aastat tagasi tabletide võtmise ja nii jäid ära ka päevad.Siis määrati mulle looduslik hormoonpreparaat (mitte rasestumisvastased tabletid), mis siis pani uuesti päevad käima, tegin seda kuuri pool aastat ja siis jätsin järele. Paar kuud käisid päevad korralikult ja nüüd on jälle ebaregulaarne. Kas ei ole võimalik neid tsüste munasarjast välja võtta, et ma ei peaks pidevalt mingeid tablette sööma?

Ette tänades.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tsüstid teil tekivadki tsüklihäire tõttu. Tsüstide eemaldamine ei muuda midagi, need tulevad uuesti,.Tuleks täpsustada tsüklihäire põhjus. Selleks tehakse hormoonuuringud.KUi teil loodulsliku rohu peale tsükkel käis, siisisoovitaks seda edasi võtta. Hea oleks teil mõelda sünnitamise peale..Dr kadastik