müoomi lõikus 10.09.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

olen 42a, müoom on 4,5sm ja veel 2 väikest, arst soovitab emaka eemaldamist, munasarjad jäävad ja ka ei soovi vereülekannet, seoses sellega küsimused
1. kuidas võib mõjuda emaka eemaldamine naise tervisele, ja ka vaimsele tervisele, tulevikus
2. millised ohud võivad tekkida lõikuse käigus
3. kas antud operatsioon on võimalik ilma vereülekandeta
4. kuidas võib mõjutada lõikus intiimset elu tulevikus
5. kas võivad tekkida mingisused häired organismi hoormonaalses talituses
6. peale emaka eemaldamist kas on olemas risk haigestuda teistesse haidustesse näiteks vähk.
vastustega kiire
tänan vastuste eest!
lugupidamisega Galina

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Galina!
1. Emaka keha on vajalik vaid loote hoidlaks. Kui Te ei soovi enam sünnitada, siis pole emaka keha vajalik. Naise tervis paraneb, sest kaovad müoomist tingutud vereroheked menstruatsioonid, vaimne tervis paraneb, sest kaob kantserofoobia.
2. Kaasajal on Op ajal tüsistusi üliharva. Võite valida lahtise lõikuse või laparoskoopilise lõikuse. www.fertilitas.ee-teenused-operatsioonid.
3. Jah, kui Teie hemoglobiini väärtus on enne Op- vähemalt 110.
4. Noortel naistel, nagu Teie, on soovitav säilitada emaka kael, juhul, kui PAP testid-onkoloogilised uuringud emaka kaelalt on korras.
5. Ei, sest munasarjad jäetakse noortel allles.
6. Risk emaka kaela vähki jääb, kui Te pole vaktsineeritud emaka kaela vähi vastu. Risk munasarja vähki jääb, kui soovite munasarjad alles jätta.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt, kell 11.48