Pidev põletik 28.11.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 20- aastane naine. Kevadel paistetas üles minu parem hüppeliiges ning

lõpuks diagnoositi mul klamüüdiaga seoses Reiteri tõbi. Sain ravi (doxytsükliin,

Surlid; liigeste pärast tarvitan siiani Salazopyrini), klamüüdia kontrollanalüüsid

(ka partneril) olnud hiljem negatiivsed, küll aga on pidevalt probleeme ebameeldivate põletikega:

streptokokk- põletik (ravi), seejärel E. Coli pisik (ravi). Kuna püsis valgevoolus ja

ebamugavustunne tupes, käisin mõne nädala eest uuesti günekoloogi juures.

Tuvastati Candida seen ja kirjutati tupekuulid ning Vagisani. Olen nüüd ka selle

ravi läbi teinud, kuid ebamugavustunne ja valgevoolus püsib. Samuti on

menstruatsioon kaks nädalat hilinenud ning tsükkel pikemat aega paigast ära

(kord liiga pikk, siis jälle liiga lühike vahe). Oleme partneriga sellest köigest

väsinud, tahaks end jälle normaalselt ja tervena tunda. Mida teha?

Kirjutage ka sellest E. Coli pisikust. Nagu ma aru saan, sõib seda saada anaalseksi

harrastades, pole aga sellega tegelenud. Üldse on tänapäeva liberaalses maailmas

väga raske saada adekvaatset infot anaal- ja oraalseksi ohtude kohta, ehk

valgustaksite?

Ette tänades

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere 20-aastane neiu!

Kuna Teil on hulgikaebused ja ei ole piisavalt informatsiooni, siis interneti teel ei ole võimalik Teid konsulteerida. Kõik läbipõetud haigused jätavad (negatiivse) jälje organismi. Õige, et soovite end tunda normaalse ja tervena. See sõltub esmajärjekorras Teist (!) , Teie otsustest ja lõpuks ka konsultantidest.

Olen varem vastanud anaalseksi küsimusele, palun otsige ja lugege.

Menstruatsiooni peetuse korral (alates 36. m.ts.päevast) tuleb hommikusest uriinist teha rasedustest ja pöörduda naistearsti poole.

Soovitan Teil korrastada oma mõtteid ja režiimi. Toituge tervislikult, sportige, esialgu seadke füsioloogilisi eesmärke oma tervise huvides.

Olete väga noor, sooviksin, et oskate hinnata ja säilitada enda tervist ka kõrge vanaduseni.

Reiteri tõbi on kahjuks juba krooniliselt kulgev tüsistus.

Naistearst G.Litter