kõva tükk kaenla all 31.07.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Avastasin oma vasaku kaenla all kõva ümmarguse tüki,seda katsudes on valus,ka kätt üles tõstes tunnen pistet.
Rasseerin ennast Venus ziletiga ja ei ole nahka vigastanud.
Kas võib ka tegemist olla nahaaluse paisega,kuigi naha peal pole näha mitte mingisugust paisele iseloomuliku pead.
Käisin mammograafiat tegemas 2005 sügis ja kõik oli ok.
Kas,kui on tegemist vähi või kasvajatega,kas siis on ka sellised tükid valusad.
Olen 35 a ja kahe lapse ema(mõlemad lapsed on keisrid).
Hetkel puudub mul haigekassa,kui kiire ja tähtis on sellise murega arsti juurde pöörduda ja kuhu siis.
Ettetänades.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Valu viitab põletikule. Tegemist võib olla lümfisõlme põletikuga või karvanääpsu põletikuga vm-ga.
Esmalt peaks pöörduma perearstile. Perearst saab teha kliinilise vere uuringu, jälgida ja vajadusel edasi suunata koos vereanalüüsiga. Kui Teil on kaebused, siis tuleks kohe broneerida aeg. Ka on perearstile visiit ja vereanalüüs soodsamad. Kui tekib palavik, turse, valu süveneb vm., siis tuleks pöörduda kirurgile.
Reeglina algstaadiumis (vähk)kasvajad ei valuta, kuid on erandeid.
Kindlasti tuleks esikohale seada investeeringud tervisele, nii, et pöörduge perearstile. Oma perearsti saate täpsustada haigekassast tel. 6033600 või kirjutada avaldus perearstile Teile sobivasse kohta.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt