Pillide toime vähenemine 23.07.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Tarvitan antibeebipille Jeanine. Võtan neid hommikuti ja olen täheldanud, et tihti käin ka hommikuti WC-s. Tegemist ei ole küll kõhulahtisusega aga kas peaksin pillide võtmise aega muutma? Kas on mingi võimalus pillide mõju vähenemisele, kui peale manustamist tunni-paari jooksul soolt tühjendada?

Tänades

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Roojamine 1x ööpäevas on normaalne. Ka ei mõjuta see antibeebipilllide toimet.
Oluline on , et tarvitate antibeebipille skeemi 21+7 järgi ja võtate sisse ühel ja samal kellaajal.
Pillide toime väheneb või kaob, kui on oksendamine 3 tunni jooksul peale tarvitamist.
Soovitused:
-külastage naistearsti 1x aastas
-kaebuste puudumisel ja sama (kindla) partneri olemasolul võite 6 kuu järel pikendada retsepti perearstil, paluge mõõta vererõhk
-külastage perearsti 1x 2 aasta jooksul, paluge kliinilise vere ja veresuhru analüüsi
-külastage hambaarsti 2x aastas
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt