soolekepike 04.07.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Käisin hiljuti naistearsti juures, tehti mõned testid ja nüüd sain teada, et mul on Escherichia coli e. soolekepike. Arst vuristas selle mulle telefonis kiiresti-kiiresti ette ja ütles, et tule antibiootikumidele järgi ja oligi kõik. Jõudis veel seda ka mainida, et tavaliselt on see inimestel sooles, mul aga siis järelikult tupes (kui ma sain õigesti aru). Nüüd ongi mul palju küsimusi... Millest see tekkida võis? Mis selle tagajärjed võivad olla? Kui ma antibiootikumid ära võtan, kas siis pean uuesti naistearstile minema, et veenduda, et kõik on korras? Üritasin ka internetist selle kohta midagi leida, kuid ainuke asi, mis oli, oli see, et see tekitav põiepõletikku, mida mul pole kordagi elus olnud...

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Ega emakakaelalt võetud preparaadiski soolekepike ei pruugi Teile kaebusi anda.Aga välja tuleb see ravida.Suure tõenäosusega on üheks põhjuseks liibuvate püksikute kandmine või reisid mitteküllaldase hügieenitingimuste korral.Levinud on see ka partneritel,kes harrastavad anaalseksi.Edu soovides,Maie Väli