Endometrioosi ravi 21.06.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul oli laporoskoopia 02.01, endometrioidsed tsüstid.
Mul lõppevad Zoladex hormoonsüstide ravi kestvus juuli alguses.

Kas on olemas muu ravi peale hormoonsüstide , et endometrioosikolded uuesti kohe tekiks ?

Öeldi, et peate planeerima rasestumist kohe.
Aga veel ei planeeri, kuna ka vahetan juulis töökohta.

Maire, 34 a.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Endometrioosi kõige tänapäevasem ravi ongi kirurgiline ja selle järgselt medikamentoosne.Ravi tulemusena endometrioosikolded vähenevad või kaovad täiesti.Zoladex süst on kõige parema tulemusega ja kuna Teil alles ravikuur lõppes,leian ,et muu medikamentoosne ravi ei ole vajalik.Edu soovides,Maie Väli