Kas küünla ravi on ikka põhjendatud? 15.05.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Käisin nädal tagasi arstil, kus võeti kõik võimalikud proovid nagu ikka, ainus asi, mis diagnoositi minu suureks üllatuseks oli( vähene) seen... Arst arvas, et võiks teha 6 päevase küünla ravi ja asi korras. Minu küsimus seisneb aga selles, et mul pole mingeid kaebusi ja võin olla rase. ( selgub järgmisel nädalal) Elu sees pole olnud mingeid vooluseid, kipitust või sügelust. Arst veel küsis, et kas teid siis voolus ei häiri.... aga mul pole ju.. Lugesin kliinik.ee. kus naised on sama kirjutanud, alustanud raviga ja siis tekkinud mingi halvalõhnaline voolus jne... Ma ei julgegi teha... või olen siis tõesti nii rumal.. miks ma peaksin tuppe panema mingeid küünlaid, kui pole seenele omaseid kaebusi kordagi esinenud? PS! Arstil käisin vahetult kohe peale päevade lõppu, elan aktiivset suguelu, see peaks ka mingil määral mikrofloorat mõjutama minu teada. Pikk ja segane kiri sai, kuid järsku keegi teab oma kogemustest rääkida. Võibolla on mingeid looduslikke preparaate, mis mikrofloora korda ajaks..

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
kui tupe analüüsis on candida e.seen, kuid mingeid kaebusi ei ole, siis see viitab tupe keskkona muutusele ja ravi seenevastaste preparaatidega pole vajalik teha. Tupp reguleerib ise oma puhtust ja taastab normaalse mikrofloora. Tupe normaalse keskkonna häirumise korral on võimalik kasutada laktobatsille sisadavaid tupeküünlaid (Floragyn),mis taastavad tupe normaalse tasakaalu.