cerazette tabletid 11.05.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 40 a naine, 2 last. Rasedusest hoidumiseks on paigaldatud 2 spiraali, vahe u 10 a, mõlemad ´kukkusid ise `välja. Aasta tagasi avastati polüübid emakas, mis eemaldati algul tavalise puhastusena, poole a. pärast olid tagasi, tehti üldnarkoosiga puhastus. Arst kirjutas cerazette tabletid, mis pidid hoidma ära ka uute polüübide teket. Mure, 3-ndast nädalast peale tabl võtmist hakkas keha sügelema, sügades tekivad kublad. Kas on võimalik, et tekkis tablettidest allergia? Kas on kuidagi, näit vere kaudu, võimalik kindlaks teha, äkki hoopis mingi muu allergia? Arst teisi tabl ei soovita.Kas ainus võimalus oleks steriliseerimine ja kas see ei aktiviseeri muid protsesse?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kindlalt tõesti ei saa öelda, kas sügelus on tingitud preparaadist, samas on see täiesti võimalik. Kui jätate vahepeal pillid ära nt 1 kuu ja hoidute rasedusest muud moodi, siis saate ju täpselt teada.Steriliseerimine on võimalus, kui muud vahendid ei sobi. Mingeid hormonaalsleid häireid see ei põhjusta ega aktiveeri muid protsesse. Dr Kadastik