muna tupe põhjas 21.11.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 18 aastane neiu, peaaegu kolm kuud tarvitanud Harmonet tablette. Eelmise menstruatsiooni lõpus (umbes 2 nädalat tagasi) avastasin endal tupe põhjas sellise imeliku pehme munakese. Kuna ta mingeid kaebusi ei põhjustanud ja oli küllaltki väike, ei pööranud ma sellele tähelepanu. Nüüd on ta aga palju suuremaks läinud ja olen hakanud muretsema. Ka mu noormees tunneb seda vahekorra ajal. Naistearstile sain aja alles kolme nädala pärast. Mis see on, millest võib olla põhjustatud ja mida peaksin tegema? Ei tahaks elada kolm nädalat teadmatuses ja muretsedes. Vastuse eest ette tänades, A.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Arvan,et tegemist on tupeseinas oleva retensioontsüstiga. Tavaliselt sisaldab see sitke konsistentsiga lima ja ei ole mingil määral tervisele ohtlik.Loomulikult peaks naistearst seda moodustist nägema ja oma arvamuse ütlema.Kui arvate,et kolm nädalat on pikk aeg, võib ju minna erakliinikusse,kus on järjekorrad tunduvalt lühemad. Min a arvan küll,et muretsemiseks ja kiirustamiseks ei ole põhjust.