munajuhade sulgemine 30.04.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 43.a, abielus ja 2 täisealist poega. Olen jõudnud otsusele, et lapsi enam ei soovi. Kuna mulle ei sobi spiraal, mida olen mitu korda proovinud panna ja ka rasestumisvastased tabletid, siis sooviksin rohkem teada operatsioonist, kui munajuhad suletakse. Kuidas see mõjub tervisele, suguelule. Olen kuulnud, et võib tekkida tüsenemine ja sugueluga probleeme. Kui palju seda tehakse ja kuidas rahul ollakse?
Tänan

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Sterilisatsioon on lubatud üle 35-aastastele naistele.
Laparoskoopiliselt suletakse munajuhad.
Teie poolt esitatud kuuldused ei vasta tõele. Mitte midagi muud ei muutu: munasarjad töötavad edasi, menstruatsioonid jäävad samaks, ei teki probleeme sugueluga. Vastupidi, kuna raseduse hirm jääb ära, siis on suguelu muretum ja spontaansem.
Suletakse vaid munajuhad, on välistatud spermatosoidide ja munaraku kokkusaamine.
Lugege juurde www.fertilitas.ee, teenused, operatsioonid, laparoskoopiline steriliseerimine, patsiendi info.
G.Litter
www.naistearst.ee