evra plaaster 30.04.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Kasutan kolmandat nädalat evra plaastreid. Mure on aga selles, et paar päeva peale uue plaastri nahale asetamist on plaastri äärealused tumeded. Plaaster paigalt liikunud ei ole.Kas sellest võib tekkida probleeme rasedusest hoidumisega?

Tiina

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Tume äärealune on põhjustatud niiskusest,mis sinna koguneb ja ei pöhjusta kontratseptsiooni häireid.Küll saate aga tumedaid rõngaid ära hoida,kui peale plaastri asetamist täiesti kuivale nahale ,tupsutage plaastri ümbrust kas lastepuudri või tavalise kartulijahuga.Edu soovides,Maie Väli