menstruatsioon ja prefemin 26.04.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tervist...mul suur mure,hakkasin võtma mungapipart(prefemini),kuna soovin rasestuda,siis pidavat see seda soodustama.Nimelt suvel mul oli raseduse katkemine ning olen siiani uuesti proovind,kuid asjatult,siis naistearst soovitas mulle prefemini.Mul päevad alati 26-se vahega,kuid nüüd(olen võtnud nüüdseks prefemini 15 päeva) on päevad 3 päeva hilinend...rõõmuga ostsin rasedustesti,kuid test oli negatiivne,siis tahtsingi küsida,et kas prefemini võtmine esimesel kuul võib päevad sassi lüüa?Praegu mul kõik sassis,õigel päeval,millal ootasin päevi,ainult määris pruunikalt ja nüüd need 3 päeva ongi ainult määrind hommikuti ja kogulugu.
Oeh ei teagi nüüd,et kas prefemin ära jätta või võtta edasi.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
Prefemin on looduslik preparaat menstruatsioonieelse sündroomi leevendamiseks. Nagu iga ravim, võib ka Prefemin põhjustada kõrvaltoimeid. Ehkki tsüklihäirete tekkimise tõenäosus selle preparaadi kasutamise ajal on väga väike, pole see siiski võimatu. Kuna Prefeminil puudub tõestatud rasestumist soodustav toime ja Teil tekkisid soovimatud kõrvaltoimed, võiksite selle preparaadi kasutamise lõpetada. Kui peale eelmise raseduse katkemist aasta jooksul ei õnnestu rasestuda, tuleb teha lisauuringuid põhjuse väljaselgitamiseks ja vastavalt põhjusele siis ka ravi.