ovulatsioonist 23.03.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kas on võimalik, et 28-päevase tsükli puhul toimub ovulatsioon umbes 19. päeval? Või on temperatuuri nii hiline tõus seotud näiteks magamatusega neil päevil? Kas arsti juurde on mõtet ainult ühe kuu graafik kaasa võtta, või peaks visiiti edasi lükkama, kuni on pikema aja kohta infot anda?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Basaaltemperatuuri tõus ei ole nii täpne ja usaldusväärne kui BIOCARD OVULATSIOONITEST. Ovulatsioonitesti abil määratakse uriinist hormooni (LH-luteiniseeriv hormoon) sisalduse järsk kasv (LH-voog) organismis,mis esineb 24-36 tundi enne ovulatsiooni.Sobivaim aeg rasestumiseks on 2-3 päeva peale LH-voogu. Kui Teil on menstruaaltsükli kestvus 28 päeva,tuleb testimist alustada 11. päeva hommikul peale tsükli algust. Test kestab viis päeva,kusjuures iga päev kasutage uut testriba. Kui Teil ei õnnestu määrata LH-voog on soovitav testi korrata järgmise menstruaaltsükli ajal. Kui ka see test on negatiivne, pöörduge kindlasti günekoloogi poole.