emakamüoom 16.04.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 50.a naine. Mul avastati ultraheli uuringute käigus suur emakamüoom.
Vist oli läbimõõt 5cm. Arst käskis tulla tagasi 3 kuu pärast kontrolli ja kui tekkivad suuremad kaebused, siis muidugi veel varem.
Kas müoomi tekkele võis aidata kaasa Klimadynoni kasutamine? Olen kasutanud üle aasta toplet annuses, kuna tavaline annus ei leevendanud vaevusi. Minu arst ei ütelnud midagi selget selle kohta.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Klimadynon on looduslik ravim ,seega müoomile toimet pole. Müoomi kasv on tõenäolilselt tingitud üleminekueaga, mil sageli need kipuvad suurenema. Dr kadastik