rasestumine ja tsüklihäired 15.04.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 38a.,mul on üks laps(12a.),soov saada teine laps.Tsükkel ebaregulaarne,
32-52 päeva,on algusest peale ebaregulaarne olnud.On olnud ka vahelejäämi-
si,korra kutsuti esile.Kuu aega tagasi käisin günekoloogi vastuvõtul,tehti ultra-
heliuuring,ühes munasarjas mitu tsüsti-arst arvas,et võib-olla pcos.Paar aastat
tagasi oli ühes munasarjas tsüst,mida raviti duphastoniga.Sealt peale päevad
ära pole jäänud,kuid käivad ebaregulaarselt.Viimati tegin ovulatsiooniteste,esi-
mene näitas nõrka triipu,edasi ei näidanud üldse triipu.Täna algasid päevad,
tsükkel 39 päeva.Kas on veel mõtet loota(arvestades vanust ja tsüklit) last
saada ja mida peaksin veel selle heaks tegema?Tänan juba ette vastuse eest!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Teie vanus ei tohiks küll probleemiks olla.Olid ju m.tsükli häired Teil juba varemgi.Ultraheli uuringul visualiseerunud tsüstid,ei ole mitte PCOS,vaid anovulatoorse m.tsükli tulemus.Soovitan Teil pöörduda oma günekoloogi vastuvõtule ja paluge määrata hormoonide sisaldus m.tsükli esieses ja teises faasis.Sellest tulenevalt määratakse ka ravi ja vajadusel ovulatsiooni stimulatsioon.Edu soovides,Maie Väli