Kaks küsimust 20.11.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere dr. Väli.

Mul on teile kaks küsimust:

1. Kas on võimalik, et tupeseen õhendab tupeseina? Mul oli aasta paari eest mitmel korral järjest tupeseen, mis sai lõpuks välja ravitud. Sellest ajast on vahekorra ajal tupe eessein väga tundlik,mis teeb aeg-ajalt vahekorra võimatuks. Võtan Merciloni tablette - on siin seost?

2. Kas vähene eritis rinnast on normaalne? Avastasin aasta eest, et rinnast tuleb valget-läbipaistvat lõhnatut vedelikku. Seda tuleb vaid rinda surudes, niisama mitte. Võib see tulla antibeebipillidest?

Loodan, et leiate aega vastata. Ette tänades, Aime.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere Aime! Ma arvan,et Teil on tegemist tsütolüütilise vaginoosiga,mille tekitajaks on laktibatsillidest eriti rikas mikrofloora,mille tõttu pH on väga madal.Tsütolüütiline vaginoos põhjustab tülikaid sümptoome,kuigi tegemist on normaalse füsioloogilise seisundiga.Siin võib abi olla alkaliseerivatest tupeloputustest(50g söögisoodat ühe liitri vee kohta). Rinnast tulev valge lõhnatu vedelik on täiesti normaalne antibeebipillide kasutamisel ja muretsemiseks ei ole põhjust.