munasarjade polütsüstilisus 20.11.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Ma pole 11 kuu jooksul rasedaks jäänud. Käisin naistearstil ja ta vaatas veres hormoone ning ütles, et korras. Käisin ka ultrahelis ja seal öeldi, et mõlemad munasarjad on polütsüstilised. Arst ütles, et see on hea, et vere näitajad on head ja tahab järgmine kuu uuesti ultraheli teha, et täpsemalt teada saada. Millest tuleb munasarja polütsüstilisus?Kas seda on võimalik ravida? Kui jah, siis kas ka ilma kirurgilise vahele segamiseta?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere!

Tegemist on PCOS - polütsüstiliste munasarjade sündroomiga, mis on hormonaalsete muutustega seotud haigus. On võimalik proovida ravi nii tablettidega kui ka laparoskoopiliselt munasarju korrigeerides. Ravi võib olla pikk ja mitte alati oodatud tulemustega.

Kui vana Te olete? Kas Teil on olnud rasedusi? Nendest vastustest sõltub ravitaktika ja selle planeerimine.

Jätkake uuringuid!

Naistearst G.Litter