Jeanine ja menstruatsioon 26.03.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Olen nüüdseks võtnud Jeanine tablette peaaegu kaks aastat. Eelnevalt ei ole suuri menstruatsioonihäireid olnud, kuid nüüd on viimased paar korda olnud päevad väga erinevad. Kaks eelnavat korda ei tulnud peaaegu üldse verd ning nüüd seekord jälle päris palju - lisaks sellele tegi mulle muret, et kui 'tavaliselt kestavad mul päevad kolm-neli päeva alates pühapäevast, siis nüüd lõppesid päevad kolmapäeval ja reede hommikul tuli jälle verd ning oli samasugune kõhuvalu nagu oleks päevad uuesti alanud. Peale seda alustasin nagu tavaliselt uue lehe võtmist reede õhtul ja veritsus lakkas reede keskpäeval. Kas tsüklihäireid võib esineda ka peale kahte aastat tablettide võtmist? Kas mõjutajaks võib olla stressirohke viimane kuu või paar kuud tagasi võetud SOS pill? Kas peaksin minema selle imeliku tsükli tõttu arsti juurde?

Ette tänades.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
pillide võtmise ajal on regulaarne igakuine vereeritus väiksem või võib ka puududa. Seega ei pea muretsema menstruatsioni puudumise pärast juhul, kui pille on korralikult võetud. Kui aga viimaste kuude jooksul on mõni pill jäänud võtmata või on võtmisega hilinetud, võib see põhjustada ebakorrapärast veritsust. Samuti võib selline tsükli muutus olla seotud SOS pillide ja paljude teiste ravimite( näiteks antibiootikumid) kasutamisega. Alati kui pillide võtmine pole olnud korrektne ja on tekkinud muutusi igakuises veritsuses, tuleb arvestada ka raseduse võimalusega.
Antud juhul peaks pille skeemi järgi edasi võtma, kuid enne seda soovitan teha rasedustesti.