palavik+valusad rinnad 04.03.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Mure selline: mul on pe 2 kuud olnud palavik, tavaliselt 37,6. Palavik kõigub, 1 tunni jooksul võib ta olla 37,6, samas kukub poole tunniga 37,3 peale. Üle 37,8 ei ole tõusnud. Mitte mingeid muid sümptomeid ei olnud, siis aga panin tähele, et rinnad on väga valusad. Käisin naistearsti juures ära, tema kahtlustas rindade valu põhjal, et tegemist võib olla emakapõletikuga. Kohe määrati üks antibiootikum, tarvitasin ka kohe kiiresti ära (lapsi veel ei ole, kunagi tahaks ikka saada, seega kardan selliseid asju). Siis jõudsin ka laborist vastused - kõik näidud olid korras, mingit põletikku polnudki.
Nüüd tegin ka uriiniproovi, veelkord vereproovi, need ka korras, ainult 2 verproovi näitajat olid natukese kõrgemad, mis arsti jutu järgi võivad viidata väiksele põletikule.

Teilt soovin teada, et ehk oskate pakkuda, mis põletikuga võiks olla tegu, ehk peaks veelkord naistearstile minema midagi konkreetset uurida laskma (klamüüdiat igatahes ei olnud)?

Lihtsalt kuna rinnad valutavad, siis mõtlesin, et ehk on probleem just kuskil keha allosas.

P.S. Olen 28a, lapsi pole, aborte pole teinud.

K.L.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Palaviku põhjuseid on palju. Võib olla kopsupõletik, müokardiit jne. sellisel moel günekoloogiline epõletik on vähetõenäline. Kuna analüüsid (günekoloogilised) olid korras, siisi soovitaks pöörduda perearsti poole.DR Kadastik