halvalõhnaline ja hapu voolus 27.02.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mul siis selline mure, et partner vihjas mulle, et ma "maitsen" sealt alt kuidagi väga hapukalt ning lõhn on ka selline imelik. Olen ka ise tähele pannud, et vahel on tunda sellist ebameeldivat lõhna ja voolust tuleb ka rohkem. Lugesin siit ja ise diagnoosisin, et bakteriaalne vaginoos. Eile käisin günekoloogi juures teste tegemas ning rääkisin talle ka oma murest. Tema aga ütles et välise vaatluse põhjal küll bakteriaalse vaginoosiga tegemist pole. Kas see kajastub mu testide tulemuses ka? Ma olen nii segaduses. Nimelt ravisin ma ureaplasmat (selleks analüüse andma läksingi). Kas on võimalik, et see halvalõhnaline ja maitseline voolus on hoopis ureaplasmast tingitud? Millega siiski tegu võiks olla ja mis ravimeid ma kasutada saaksin et seda voolust ohjes hoida?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
bakteriaalne vaginoos on tupe keskkonna muutus, kus ülekaalus olevad bakterid põhjustavad halvalõhnalist voolust. Selline olukord võib aeg-ajalt korduda, s.t. et voolus võib ilma ravita normaliseeruda ja mõne aja pärast võib ebameeldiv lõhn taas häirima hakata. Kõige sagedasemaks bakteriaalse vaginoosi põhjuseks on tampoonide ja pesukaitsete regulaarne kasutamine. Juhul, kui vaginoosile iseloomulikud tunnused hakkavad korduma, on soovitav teha ravi Metronidazoliga mõlemale partnerile. Vaginoosi raviks kasutatavad preparaadid on enamasti retseptiravimid, Femigeeli saab retseptita osta.
Ureaplasma ei põhjusta ebameeldiva lõhnaga voolust. Samas aga soodutab suguteede infektsiooni olemasolu bakteriaalse vaginoosi tekkimist.