Yarina pillid. 16.02.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kasutan Yarinat.Mul oleks vaja päevade algus lükata nädala võrra edasi.Tablettide infos on öeldud,et kui on vaja edasi lükata,tuleks kohe lehe lõppemisel alustada uue tableti lehega ja võib võtta seda kuni lehe lõpuni.Aga kas võib ka nii,et võtan sellelt uuelt lehelt nädal aega,siis jään päevi ootama ja 7-me päeva pärast alustan uuesti samast pooleli jänud lehelt??Või pean alustama taas uue tableti lehega?
Ette tänades!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui võtate seni kuni ei soovi mensest, siis peale 7 päevast pausi(siis peaks tulema menses), alustate uue terve lehega. Poolik leht jääb teil üle ja saate kunagi kasutada kui vajate samasugust edasilükkamist. Selline skeem on selleks, et peale pikendatud tsüklit võtaksite jälle regulaarselt skeemi järgi. Dr kadastik