tsüklihäire? 11.02.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere:) Minu mure järgmine.Lõpetasin peale 5 aastast Novynette`ide võtmist need juunis `06.Peale seda aga ei ole taastunud normaalne tsükkel.Paar korda nende kuude jooksul on olnud päevad vaid 2 korda ja siis ka vähe ja vaid paar päeva.Samas valutab juba paar kuud alakõht paremalt poolt.Käisin arsti juures kontrollis poolteist kuud tagasi.Tehti analüüsid ,mis olid korras.Samas aga ütles arst,et emakakael väga õhuke ja nagu põletikuline.Määras nädalase tabletikuuri.Tegi ka ultraheli uuringu tupe kaudu kõhuvalu asjus,aga ei leidnud mure põhjust.Kõhuvalu jätkus.Nüüd paar nädalat tagasi hakkas määrima.Voolus tumepruun,valu alakõhus ikka.Alaselg pakitseb iga päev(nagu päevade ajal) ja kaal tõuseb.Kõht punnis ja imelikult raske tunne alakõhus.
Rase ma olla ei saa.Vahekorras olen olnud viimasel ajal väga vähe.Mul olnud kaks sünnitust ja üks abort.Olen 28 aastane.Kaal 58kg,ja pikkus 168.Kaal tõusnud paari viimase kuuga 55(püsis aastaid) 58le.Mingeid muutusi toitumises pole olnud.
Arstile kontrolli pääsen uuesti alles märtsi teises pooles.
Mure samas vaevab juba iga päev.
Teie arvamust olukorrast ootama jäädes,
Marju

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Jääb mulje, et tegemist tsüklihäirega, mis võib olla tingitud paljudest faktoritest. Soovitaks teha hormoonuuringud ja vastuste põhjal määrata vajadusel ravi.Kindlasti peate kontrollima raseduse suhtes vahepeal(test).Emakakaela protsess ei põhjusta antud kaebusi, see on muu probleem..Dr Kadastik