emakapolüüp 11.02.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere dr.Ülle Kadastik !
Olen 45 a. naine. Eelmise aasta detsembris opereeriti mul emakapolüüp, aga menstruatsioonid on endiselt vererohked(võib-olla isegi vererohkemad kui enne operatsiooni) ja tunnen end sel ajal eriti väsinuna. Ilmselgelt on ka hemoglobiin madal, tegelikult rauavaegusaneemia on mul kestnud juba aastaid. Mõned aastad tagasi tehti mulle rauasüste ja peale seda oli veri korras, aga nüüd enne seda kui polüüp avastati oli hemoglobiin jälle madal. Günekoloog soovitas mulle peale polüübi eemaldamist hormoonsüsti, aga kuna olen viimase viie aasta jooksul niigi kaalus juurde võtnud lootsin, et võib-olla saan ilma nendeta hakkama. Kas võib olla, et seda polüüpi ei saadud täielikult kätte. Olen lugenud, et polüüpi on võimalik eemaldada hüsteroskoopiaga, arvatavasti tehakse seda ainult Tallinnas ja Tartus. Kui nüüd selgub, et polüüp on taas tagasi, mida sellisel juhul soovitate ette võtta ? Niipalju veel, et 3 a. tagasi avastati väljaspool emakat tihend, mis on ka praegu seal olemas. Kas see tihend võib samuti põhjustada menstruatsioonihäireid. Tookord läksingi kontrolli sel põhjusel, et menstruatsioonid ei olnud enam korrapärased ja jäid vahele. Olen mures, palun soovitage, mida peaksin ette võtma ja kas mul oleks võimalik saada ka Teie vastuvõtule ja kas Teil on järjekorrad väga pikad ? Tervitades ja ettetänades Ülle

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui teil vererohked menstruatsioonid jätkuvad , siis kahtlus on . et polüüpi ei saadud täielikuklt kätte või on nt emakamüoom, mis põhjustab ka aneemiat vererohkete menstruatsioonide tõttu. Igal juhul peaks tegema UH uuringu ja tõenäolilselt vajate hüsteroskoopiat. Selle operatsiooni abil saab täielikult näha kogu emakaõõnt ja eemaldada emakaäõõne protsess. Minu vastuvõtud on Tartu Naistekliinikus neljapäeviti kell 09.00-13.-00 registreerida saate tel 7319999(kabineti tel.). Elite erakliinikus vastuvõtt on kolmapäeviti tel. 7409930. Dr Kadastik