juuste väljalangemine 10.02.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere , olen 22 aastane 2 lapse ema , viimane laps sündis 2006 oktoobris, praegu toidan last rinnaga , kuid iga kord kui ma kammin pead või käin dušši all tuleb mul peast pihuga juukseid , tean et inimesel tuleb päevas keskmiselt 150 karva,mul tuleb neid kõvasti rohkem isegi nii sama tõmmates, olen meeleheitel , kasutan apteegist ostetud tooteid selle vastu ,mida perearst soovitas, kuid miski ei aita, palun aidake, ma tõesti kardan et midagi on minuga korrast ära, jään ootama teie vastust, ette tänades .

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Sünnitusjärgsne juuste väljalangus on probleemiks paljudele patsientidele.Põhjuseks stress,üldine kurnatus ja mõnikord ka sünnitusjärgne aneemia.Soovitan Teil pöörduda perearstile,et kontrollida hemoglobiini sisaldust veres.Kilpnäärme alatalitluse väljalülitamiseks tuleks vereseerumis määrata ka kilpnäärme hormoonide sisaldus.Apteegi käsimüügist võiks osta PRO-HAIRE tablette ja tarvitada neid 1 tablett kaks korda päevas peale sööki.Edu soovides,Maie Väli