prolaktiini liigtootmine? 13.01.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

olen 27-aastane naine,1 laps(2-aastane).Mure on selline,et aasta tagasi lõpetasin rinnaga toitmist(laps sai rinda aastani)aga piima eritub rinnast ikka veel.Viimase nädala jooksul tundsin pearinglust,iiveldust,piima eritus rinnast rohkem kui tavaliselt(rase ei ole,üldine vereanalüüs on korras,raseduse ära hoidmiseks kasutan kondoomi).Kas minu kaebused viitavad prolaktiini liigtootmisele,kui jah mida pean tegema?Kas minul on põhjust muretsemiseks(mul on kilpnäärme alatalitlus viimase aasta analüüside põhjal ravi ei vajanud)?Minul on kuu aja pärast aeg kinni pandud teie juurde aga raske on oodata,kui mure on suur ja plaanis sellel kevadel rasestuda.Kuidas minu praegune seisund võib rasestumisele mõjuda?Palun andke nõu,mida teha

nõuandeid ootama jäädes V.Valgast.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Peale sünnitust võib sageli piimaeritus rindadest häirida.Eriti oluline on siin kontrollida ka kilpnäärme funktsiooni,sest kilpnäärme alatalitluse korral esineb sageli ka piimaeritus.Kui tulete kuu möödudes minu vastuvõtule,siis kontrollime ära nii naissuguhormoonid kui ka kilpnäärmefunktsiooni.Vastused saab samal päeval ja seega alustame ka vajaduse korral ravi.Edu soovides,Maie Väli