Rasedus?või midagi muud? 04.01.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 19 -aastane. Minul on järgmine probleem: eelmine kuu jäid mul päevad hiljaks neli päeva ning veritsus oli minimaalne. tavaliselt kestab selge veritsus kuni neli päeva. seekord veritses väga vähe ning kaks päeva. Enesetunne ei ole ka kõige parem olnud - suurenenud söögiisu, väsimus, rinnad on hellemad, iiveldus ning vahel on ka pea ringi käinud. See kuu nüüd pidid päevad hakkama kaks päeva tagasi, kuid pole hakanud. Ennem pole mul sellist probleemi olnud. Täna tegin ka rasedustesti, mis oli negatiivne. Kas rasedus võib olla? Või on see äkki midagi tõsisemat? Plaanin minna ka naistearsti juurde, kui tahtsin ennem uurida, kuna sinna on meeletult pikad järjekorrad.Ette tänades!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui teil menses oli viimati vähese verega ja nüüd on peetus, siis eelkõige mõtleks raseduse peale. Uriinitest ei pruugi kindlalt näidata seda, verest tehtud rasedusehormooni määramine on täpsem. Seega soovitsan külastada günekoloogi.Dr Kadastik