Liiga pikk tsükkel 04.01.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Lõpetasin mai kuus rasestumisvastaste pillide võtmise. Peale seda oli tsükkel väga ebakorrapärane (kõikudes 43-65 päevani). Nüüdseks on jäänud 45p. pikkuseks. Kas 45p. tsükkel on liiga pikk ja kas seda oleks vaja uurida või kuidagi ravimitega reguleerida? Viimane arstlik kontroll oli aprillis.
Tänan!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kui 45 päeva on jäänud stabiilseks menstruatsioonide vaheajaks ja Teid see ei häiri,siis ei ole muretsemiseks põhjust.Kui soovite aga rasestuda ja tsükkel on anovulatoorne,siis oleks vaja uurida,kas tegemist on luteaalfaasi lühenemise või pikenemisega.Sel juhul pöörduge oma günekoloogi vastuvõtule,kes määrab vereseerumis hormoonide sisalduse ja vajadusel ka ravi.Edu soovides,Maie Väli