Canifug 03.01.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Mure järgmine .Arst määras tupeseene raviks CAnifug küünlad ja kreemi.
Peale esimest ööd kui hommikul küünla jäägid välja voolasid siis tegi see sellist meeletut tulitavat valu.KAs see on normaalne või see ravi ei sobi mulle?

Tänan ette
N23

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Canifugi toimeaine on klotrimasool. See ravim on väga laialt kasutusel, mistõttu ei ole seni kuulnud allergiast ravimile, mis on võimalik tegelikult kõikide ravimite puhul.
Võimalik, et tupeesikul on äge põletik ja seetõttu enesetunde halvenemine.
Ideaalne oleks muidugi pöörduda ravi ordineerinud arsti vastuvõtule. Kui see ei ole võimalik, siis soovitan paar päeva tupeküünlad ära jätta, siis proovida uuesti ja kasutada üle päeva. Enamasti on need kaebused möödunud.
Tupeküünlaid on ka teiste toimeainetega olemas. Kui raviarst peab vajalikuks, siis saab ravi muuta.
Välistada tuleks muud haigusseisundid.
G.Litter
www.naistearst.ee