Põieprobleemid. 13.11.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kas põiepõletikke põdevatel naistel on väheke suurem tõenäosus üleminekueas põiepidamatuse all kannatada või pole need omavahel seoses? Tänan!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Põiepidamatus võib tekkida seoses vanusega , kui ei pruugi tulla. Kroonilised põiepõletikud võivad soodustada selle teket, kuid mitte alati ei pruugi seda tekkida.