Beebipillid?? 26.12.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 43-aastane.Mul on keelatud peale konisatsiooni kaks kuud uuesti spiraali panek.Olen teve elu ainult spiraali kasutaja olnud,kui siis ainult taas peale op.-i kolm kuud olin ilma spiraalita ja siis kasutasin Yarina-t.Kõik oli ok.Kas selle saab välja kirjutada ainult günekoloog või ka perearst tohib seda teha?Günekoloogile uuesti saamiseks on liiga pikk järjekord...Kondoomi ei saa me mehega kasutada...tema peenise väikesuse tõttu....On ka retseptita tabletid,pastad jne.kuid neile ei saa kindel olla,pealegi tupe-kuulid,mis tuleb panna tuppe 10-minutit enne vahekorda,neid sain tol korral kasutada,aga tunne oli selline,nagu oleks sinna pandud seepi...ebameeldiv tunne nii mulle kui mehele.Loodan,et oskate mulle nõu anda.Peatähtis,kas perearst võib kirjutada retsepti Yarina-tablettidele??

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Jah perearst saab ka kirjutada pille. Peale konisatsiooni on 6 nädalat keelatud vahekord. Soovitaksi 1-2 kuud kasutada pille ja siis kui kael on lõplikult paranend alle spanna spiraal 2-3 kuu möödudes. Ilusat aastavahetust soovides Dr Kadastik